ABB võttis üle AS Keila Kaabli tehase korrashoiu ja tehnilise teeninduse

Inno Tähismaa 02. jaanuar 2001, 13:26

ABB EE Service Eesti AS ja AS Keila Kaabel sõlmisid täna korrashoiulepingu kogu kaablitehase korrashoiu ja tehnilise teeninduse ülevõtmise kohta, teatas AS ABB esindaja.

?Selline korrashoiuleping võimaldab kliendil keskenduda täielikult oma põhitegevusele so kaablite tootmisele,? sõnas ABB EE Service Eesti ASi tegevdirektor Mati Sarevet.

Allakirjutatud lepingu kohaselt võtab ABB tänasest üle kogu Keila kaablitehase tootmisseadmete ja tootmise abiseadmete ning infrastruktuurisüsteemide korrashoiu ja tehnilise teenindamise.

ABB võtab üle ka ASi Keila Kaabel olemasoleva korrashoiupersonali, kellest saavad ABB töötajad. Edaspidi ostab AS Keila-Kaabel teenust ABBlt.

?Lepingu sõlmimise eesmärgiks on tagada ettevõttele asjatundlik hooldus- ja remonditeenus. Majanduslik kasu saavutatakse masinate riketest tingitud seisakuaegade vähendamise ja mõlemapoolse hea koostöö tulemusena?, märkis AS Keila Kaabli juhatuse esimees Tarvo Leppik.

1999. aastal võttis ABB üle AS Rakvere Lihakombinaadi kogu energeetikateenistuse. See leping oli jätkuks 1997. aastal ABB ja Rakvere Lihakombinaadi vahel sõlmitud korrashoiulepingule, mis oli esimene selline leping Eestis.

Samalaadse korrashoiulepingu alusel on ABBl ühisettevõte koos Kunda Nordic Tsement ASiga. 1998. aastal võttis ühisettevõte üle tsemenditehase elektri-, automaatika-, ja mehaanikaseadmete korrashoiu.

1994.aastal loodud ABB EE Service Eesti ASi põhitegevus on elektri- ja tööstusautomaatikaseadmete hooldus ja remont. Kaks ABB Service firmat on tööandjaks 220 inimesele Tallinnas, Tartus, Rakveres ja Kundas.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing