04. jaanuar 2001, 00:00

Uuest aastast on Kreeka Euroopa majandus- ja rahaliidu (EMU) 12. liige.

Kreeka kuulub koos Iirimaa, Soome ja Hispaaniaga eurotsooni kõrge inflatsiooniga riikide hulka. Mullu novembris on Kreeka aastainflatsioon 4%, eurotsoonis keskmiselt aga 2,9%.

Analüütikud usuvad, et Kreeka tõuseb peagi rahatsooni suurima inflatsiooniga riikide etteotsa ning et Kreeka süvendab veelgi rahaliidus riikide jagunemist mõõduka ja kõrge inflatsiooniga grupiks.

Ka riigivõla poolest on Kreeka üks kehvemaid: riigi majanduse võlg on veidi suurem kui SKT. Laenuintresside tasumiseks kulub hetkel 9% SKTst. Eurotsooni majanduse kogutoodangust annab Kreeka 1,9%. Kreeka liitumise järel on eurotsooni majanduse kogutoodang 6250 miljardit eurot ehk 97 813 miljardit krooni. ÄP Online

Aasta teisel nädalal peaks Hansapank alustama Leedu riigivarafondiga läbirääkimisi Leedu suurima riikliku panga Taupomasis Bankase (LTB) ostmise üle, kui mõlemad pooled soostuvad eelmise aasta lõpul Leedu erastamiskomisjoni tehtud ettepanekutega.

Leedu riigivarafondi peadirektori Povilas Milasauskase sõnul tahetakse Taupomasise erastamine lõpule viia veebruari keskpaigaks.

LTB varad on 3,488 mld litti ehk 15,3 mld krooni, deposiidid ja akreditiivid 2,943 mld litti (12,95 mld krooni) ja laenuportfell 967,3 mln litti ehk 4,26 mld krooni.

Hansapank kuulutati Taupomasise erastamiskonkursi võitjaks pärast seda, kui erastamiskomisjon oli Leedu Hoiupanga 90,24% aktsiapaki hinda alandanud algselt 200 miljonilt litilt (880 mln krooni) umbes 150 miljonile litile (660 mln krooni). ÄP Online

AS Norma müüs tütarettevõtte AS Metaprint Inglise firmale Goldgem Investments, teatas Norma.

Aktsiate müük ei avalda olulist mõju ASi Norma äritegevuse tulemustele. ÄP Online

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing