Rootsi tõus ELi juhtriigiks tugevdab eurot

03. jaanuar 2001, 11:17

Ehkki Rootsi ei kuulu Euroopa rahaliitu, suurendab tema saamine pärast Prantsusmaad Euroopa Liidu eesistujaks investeerijate huvi eurotsooni vastu.

Tõusu põhjuseks on Rootsi väga tugev uue majanduse imago, rõhutab investeerimispanga UBS Warburg ELi analüütik Alison Cottrell ajalehes Dagens Industri.

Tema sõnul võib Rootsi eesistumisperiood kujuneda murdepunktiks euro jaoks, mis on pärast käibeletulekut 1999. a algul järjepidevalt nõrgenenud.

Rootsi trumbiks on uus majandus ehk tugev positsioon infotehnoloogia vallas, mis tagab suure tootlikkuse ja madala inflatsiooni. Olles uue tehnika juurutamisel Euroopas esirinnas ja haarates nüüd Euroopa Liidu juhtojad, hakkab Rootsi rohkem tähelepanu juhtima teadusuuringutele, biotehnoloogiale, infotehnoloogiale ja telekommunikatsioonile.

Uue majandusega Rootsi propageerib arengumudelit, mis on investeerijate seisukohalt tunduvalt huvitavam kui on traditsiooniline Euroopa majandus, mida esindab eurotsooni ?raskekahurvägi? ehk Prantsusmaa, Saksamaa ja Belgia.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing