Prognoosid lubavad head majandusaastat

03. jaanuar 2001, 07:46

Alanud aasta tuleb Eesti majandusele soodne tõusuaasta, mida ei suuda eriti mõjutada isegi maailma majandust USAst ähvardav kriis, kirjutab Postimees.

Postimees palus Eesti tuntumatel analüütikutel prognoosida olulisemate majandusnäitajate muutust tänavuse aasta jooksul. Analüütikud ootavad möödunud aastal alanud suundumuste jätkumist ka tänavu.

Majanduskasv jääb tänavu ligi protsendipunkti mullusele alla, küündides 5,7 protsendini. Mullusest madalama kasvu põhjuseks on nii möödunud aastast tuntavalt kõrgem võrdlusbaas kui ka maailmamajanduse kliima halvenemine.

Trigon Capitali analüütik Toomas Reisenbuk, kelle majanduskasvu prognoos oli madalaim, põhjendab oma pessimismi USA ja Jaapani majanduse jahtumisega, mis ohustab ka Euroopat ja Eestit.

Optimistlikuma, tänavusega sarnase majanduskasvu prognoosinud Hansapanga analüütik Maris Lauri rõhutab oma prognoosis samuti hoiatavalt USAd. ?Tuleb hea aasta, kui USAs midagi hullu ei juhtu,? kommenteeris Lauri.

Eesti konjunktuuriinstituudi analüütiku Leev Kuuma hinnangul iseloomustavad Eesti majandust tänavu soodne majanduskliima, lähenemine Euroopa Liidule ning eestlaste naabritest suurem ettevõtlikkus. ?Hea aasta tuleb - majanduskasv jätkub ning ettevõtete ja palgasaajate tulud suurenevad ehk rikkus kasvab,? märkis Kuum.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing