Laupäev 22. oktoober 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Maakonnad takistavad vaba konkurentsi liinibussiturul

04. jaanuar 2001, 08:23

Teede- ja sideministeeriumi liinilubade komisjonilt äraütlemise saanud Taisto kavatseb korraldada koos Rahvaliiduga jaanuaris Tartu bussijaamas protestiaktsiooni ning ähvardab alustada legaalsete piraatvedudega, kirjutab Postimees.

Taisto tegevjuhi Tajo Saluse sõnul kavandab bussifirma valitsuse vaba turumajandust piirava otsuse suhtes vastusamme.

'Suured aktsioonid on plaanitud,' lisas ta. Salus tõlgendas teede- ja sideministeeriumi liinilubade komisjoni otsust nii, et Eestis puudub vajadus odava bussiteenuse järele. 'Meie suhtlemine inimestega näitab vastupidist.'

Taisto tütarfirma Suure-Jaani Buss taotles kokku 23 liiniluba Tallinna-Tartu, Tallinna-Võru, Tallinna-Pärnu, Tallinna-Viljandi-Antsla, Tallinna-Rakvere, Tartu-Pärnu ja Tartu-Võru liinidele, sai aga keeldumise nii kõigilt maakondadelt kui ka ühehäälse 'ei' teede- ja sideministeeriumi liinilubade komisjonilt.

Postimehe andmetel kohtus Salus eile Rahvaliidu esimehe Villu Reiljani ja ning Rahvaliidu Tartu piirkonna esimehe ja Eesti Üliõpilaskondade Liidu juhatuse liikme Arne Otteriga.

Saluse sõnul ei ole Taistol seaduse tõlgendamisega probleeme ning liinilubadest ilmajäämise korral alustab Taisto oma reisibüroost tütarfirma Taisto Reiside kaudu seaduslikke piraatvedusid vaidlusalustel liinidel.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing