Külmaohvreid on ligi 5000 nädalas

04. jaanuar 2001, 17:27

1999. aasta detsembriga võrreldes on Eestis selle talve alguses ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestumise juhtumeid üle 1200 rohkem - novembri viimasest nädalast detsembri lõpuni on külma ohvriks langenud veidi üle 26 500 inimest.

'Kõik need andmed on ametlikult registreeritud haigusjuhud, kui palju tegelikult nohuse nina ja köhaga inimesi ringi käib, seda inspektsioon ei tea,' täpsustab Jürgens.

'Ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestumise tase on 1999. aastaga võrreldes enam-vähem sama,' ütles tervisekaitseinspektsiooni pressiesindaja Agnes Jürgnes. 'Nii septembris kui ka oktoobris oli nädalas haigestumisi alla 5000, novembri alguses haigestumine isegi pisut alanes, kuid kuu keskel algas väike tõus. 1999. aastaga võrreldes pisut kõrgem oli haigestumine ka detsembris.'

Jürgensi sõnul ei tuvastanud kuni detsembri lõpuni tervisekaitseinspektsiooni viroloogia kesklabor ühtegi gripijuhtu. 'Arstid kirjutasid gripidiagnoose varmalt välja,' nendib Jürgens. 'Arstide hinnangu kohaselt küündis gripijuhtude arv kohati kuni kümne protsendini haigusjuhtudest. Laboriandmete põhjal on aga tegemist võrdselt nii paragripi-, adeno- kui ka RS-viirusega, nüüdseks on meie laboris diagnoositud ka üks gripijuhtum.'

Suurim ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestunute arv oli 1999. aasta veebruari keskel, ulatudes ligi 20 000 põdejani nädalas.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing