Esmaspäev 20. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Pärnu Soojuse keskkatlamajas valmis vee ettevalmistusjaam

04. jaanuar 2001, 09:24

Pärnu Soojuse keskkatlamajas valmis 2,5 miljoni kroonine küttevee ettevalmistuse jaam, kus kasutatakse ülimoodsat pöördosmoosi tehnoloogiat, kirjutab Pärnu Postimees.

Uued seadmed on võimelised valmistama kuni kümme kuupmeetrit ülipuhast vett tunnis, keskeltläbi kulub Pärnu Soojuse küttesüsteemi lisaveeks 40 kuupmeetrit puhast vett päevas ja 700-800 kuupmeetrit kuus.

?Kasutame tavalist Pärnu joogivett,? näitas Pärnu Soojuse direktor Hillar Nuut suurt paaki, kuhu veevärgivesi lastakse voolata ja kust kogu puhastusprotsess alguse saab.

Tehniliseks otstarbeks puhas vesi on aga hoopis midagi muud, kui joogivesi. Inimorganismile on mineraalsoolade sisaldus vees hädavajalik, kütteveele aga täiesti vastunäidustatud.

Ehkki osmoosmembraanidega seade on kallis ja Nuudi teada pole sellise võimsusega analoogi Eestis teist olemaski, teeb see ära suure töö.

?Spetsialistid väidavad, et mida puhtam on küttevesi, seda kauem peavad katlad, pumbad ja soojasõlmed vastu. Väidetakse isegi, et seadmete kasulik tööiga suureneb sellega kahekordseks,? selgitas Nuut.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing