Neljapäev 8. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Luurekoordinaator Kross nõustab presidenti

08. jaanuar 2001, 08:07

Riigiasutuse krediitkaardiga isiklike asjade ostmisega vahele jäänud endine riigi luurejuht Eerik-Niiles Kross on tänasest president Lennart Meri nõunik julgeolekuküsimustes, kirjutab Postimees.

?Mul pole muud öelda, kui et sahkerdajad said kokku. Vähe imelik see ju on, kuid Kadriorgu koguneb sahkerdajate punt,' kommenteeris asjade käiku riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Tiit Tammsaare.

Küsimusele, keda ta teise sahkerdaja all mõtleb, vastas Tammsaar: ?Presidenti. Tal on ju majaga midagi lahti.?

Presidendi kantselei pressiteenistus põhjendab Eerik-Niiles Krossi nõunikuks saamist sellega, et president kui riigikaitse kõrgem juht vajab praegusel riigikaitsesüsteemi ülesehitamise ja NATO-küpseks arendamise ajal senisest suuremat esindatust julgeolekureformide ettevalmistamisel, samuti suhtlemises sise- ja kaitseministeeriumi haldusalas olevate asutuste ja nn jõustruktuuridega.

Tammsaare väitel pole presidendil selleks Krossi nõu ega esindatust vaja. ?Meril on ju tragi kaitsenõunik Mari Tomingas olemas,? lausus Tammsaar. ?Ma ei mõista, mida Mari siis nüüd tegema hakkab. Kas Lennarti ja Eerik-Niilese arveid kokku lööma? Või ehk neile kohvi keetma??

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing