Keskpankurid rahustavad turge

09. jaanuar 2001, 12:46

Esmaspäeval ?veitsis Baselis nõu pidanud maailma kümne juhtiva keskpanga juhid olid arvamusel, et USA majandus ei liigu seisaku suunas, vaid piirdub majanduskasvu sujuva aeglustamisega, teatab Briti ärileht Financial Times.

Pankurite komiteed praegu juhtiv Inglise keskpanga president sir Edward George kiitis USA keskpanga hiljutist intresside alandamise otsust, väites, et selle aluseks ei olnud paanika majanduskasvu liigkiire aeglustumise pärast. Analüütikute sõnul olid sir Edward George?i sõnad mõeldud närviliseks muutnud äriringkondade ja investorite rahustamiseks. Infotehnoloogiaaktsiate vabalangus, tarbimise järsk vähenemine ja firmade nõrgad majandustulemused on süvendanud oletusi, et USA majandus on langemas seisakusse. Investeerimispank Morgan Stanley Dean Witter oli Wall Streetil esimene, kes esmaspäeval ennustas USAle majandusseisakut esimesel poolaastal.

Pankurite komitee istungist osavõtnud USA keskpanga asepresident Roger Ferguson ning sir Edward George kinnitasid, et USA majanduse alused on terved ning et USA majanduskasv tuleb tänavu tõenäoliselt 2-3%. Eurotsooni tänavuseks majanduskasvuks pakkusid nad 3%.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing