Teisipäev 21. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

EPL: kohalik toidukaup tõrjub impordi välja

09. jaanuar 2001, 08:15

Eestlane sõna otseses mõttes armastab kodumaist toitu. Aga ainult siis, kui on mida armastada, kirjutab Eesti Päevaleht tänases juhtkirjas.

Eesti toiduainetetööstus on osutunud väga õpivõimeliseks. Siin toodetud toiduainete ja jookide kvaliteet ning väljanägemine on aasta-aastalt üha paremaks muutunud. Eesti toiduainete müügiedule välismaiste toodete ees on kaasa aidanud ka see, et tootjail on õnnestunud kohalike tarbijate maitse-eelistusi hästi ära tabada. Heaks näiteks on kali, mille tootmise peale ükski välismaine tööstus poleks tulnud.

Toodete kvaliteedi paranemise taga on nendes kaubarühmades ennekõike väga terav sisemaine konkurents. See ei rõõmusta ehk tööstuste omanikke, kuid kindlasti tarbijaid.

Välismaised võistlejad on tänaseks välja söödud ka viina ja õlle osas, isegi toiduõli puhul on toimunud kodumaise toote turuosa kümnekordne kasv. Paljude kaupade lõikes on Eesti toodete turuosa sajaprotsendiline või sellele väga lähedal.

Kõik tendentsid äsja ilmunud Konjunktuuriinstituudi uuringus ei ole aga nii meeldivad. Kuigi toidukaupade sortimendi laienemine toimub nii linna- kui maakauplustes, ilmneb, et Tallinna kauplustes laieneb valik kallimate, maapoodides aga odavamate toodete arvelt. Piltlikult öeldes on linnapoodide õllevalik viimasel ajal täienenud Sack Bei Revaliga, maapoodide oma aga Sarvikuga.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing