SL Bussiliinid tahab sõitjate vedu alustada juba suvel

10. jaanuar 2001, 16:33

SL Bussiliinide omanikud Savonlinja Grupp ja Connex Finland soovivad jõuda võimalikult kiiresti Tallinna linnaga lepingu sõlmimiseni, et alustada Väike-Õismäe ja Kadaka liinigruppidel vedusid juba 2001 aasta suvel, teatas ettevõte.

?SL Bussiliinide pakkumine oli piisavalt põhjalik ning selle alusel peaks olema võimalik alustada vedusid ka juba käesoleval aastal?, lausus Savonlinja tegevjuht hr. Tuomo Honkanen. ?Loomulikult on sellise suurusega ettevõtte loomiseks tarvis teha ära veel palju tööd, kuid usun, et meie ja Connexi kogemused ühistranspordi opereerimisel Soomes ja Euroopas tulevad siin kõvasti kasuks?, sõnas Honkanen.

?Oleme tehniliselt hästi varustatud ning soovime, et SL Bussiliinide tegevuse tagajärjel paraneks sõitjate mugavus. Busside ning nende juhtide tase saab olema kõrge ning loodan, et ajapikku paraneb ka infrastruktuuri olukord tasemeni, mis laseb pakkuda klientidele teenindust, mis on Skandinaavia ühistranspordi süsteemis tavaks?, kinnitas Connex Finlandi juhatuse esimees hr. Markku Haavisto.

SL Bussiliinid kavatseb tuua liinidele bussid, mis on uuemad kui praegu Tallinna ühistranspordis kasutatakse. Tegevuse alustamisel leiab firmas tööd ligikaudu 200 inimest. ?SL Bussiliinide turule tulek peaks tekitama Tallinna ühistransporditurul konkurentsi, mis tähendab vanade Ikarus tüüpi busside ajastu lõppu?, arvas SL Bussiliinide juhataja hr. Urmas Reigo.

Savonlinja Grupp tegutseb Soome ühistranspordi turul juba 1924 aastast ning on üks Soome vanimaid ja stabiilseima arenguga ühistranspordi ettevõtteid. Savonlinja Grupp on ühe perekonna ettevõte ning praegu juhib seda perekond Honkanenide kolmas põlvkond. Firmas töötab 800 inimest ning 2000 aasta käive oli 400 miljonit soome marka. Firma omab üle 500 bussi.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing