Yahoo vallandas börsi?oki

11. jaanuar 2001, 10:02

USAs on rohkesti kapitali, mis ootab soodsat hetke börsile minekuks. Eile hakkasid suured institutsioonilised investorid ettevaatlikult ostma tehnoloogiasektori aktsiaid, mis kergitas nii Yahoo kui Motorola kurssi. Üle hulga aja valitses positiivne meeleolu, kirjutab Rootsi Dagens Industri.

Siis esitasid nii Yahoo kui ka Motorola on kvartaliaruande. Yahoo aruannet uurides nägid analüütikud algul, et kasum aktsia kohta vastab prognoosidele, mistõttu aktsia kerkis veel 30,50 dollarilt 30,94.

Aga aruande uurimisega lõppu jõudes tabas neid külmavärin. Sest järgmise aasta kasumiprognoos oli kõike muud kui ootustele vastav: loodetud 13sendise kasumi asemel seisis prognoosis, et esimeses kvartalis tuleb kasum aktsia kohta 4-7 senti, ja nii kogu aasta kohta. Selle peale läks Yahoo aktsia vabalangusse ja kukkus kuni 22%, tõustes enne börsi sulgemist siiski 19,1 protsendile.

Analüütikuid huvitab nüüd põhiliselt see, kas Yahoo hoiatus kajastab üksnes tehnoloogiasektori käekäiku või kogu USA majanduse seisakut.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing