Teisipäev 6. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Töötute arvu kasv on seotud uute seadustega

Inno Tähismaa 15. jaanuar 2001, 15:25

Töötute arv kasvab, kuna 1. oktoobrist 2001 kehtima hakanud tööturuteenuste seaduse alusel on mittetöötavad inimesed hakanud end järjest rohkem töötuna arvele võtma, teatas siseministeeriumi esindaja.

Eelmisel aastal kehtima hakanud seadus muutis töötuks registreerimise korda. Varem sai inimene end töötuks registreerida vaid siis, kui ta oli viimase aasta jooksul töötanud 180 päeva. Sellega seoses oli tekkinud olukord, kus inimene, kes ei olnud töötanud juba pikemat aega, end enam töötuks registreerida ei saanud. Praegu saavad end tööturuametites töötuks registreerida kõik, kes ei ole tööga hõivatud ja on valmis tööle asuma. Seetõttu registreerib end töötuna rohkem mittetöötavaid inimesi kui möödunud aastatel ning ametlikult registreeritud töötute arv hakkab tasapisi lähenema tööjõu-uuringute tulemusel saadule.

Sotsiaalministeeriumi tööala asekantsler Piret Lilleväli arvates on registreeritud töötute arvu järsk kasv tingitud eelkõige töötuks registreerimise korra ja tingimuste muutumisest. ?Kuigi praegu annavad tõese info tööotsijate arvu kohta tööjõu-uuringud, hakkab vahe ametlikult töötuks registreeritute ja tööjõu-uuringute tulemuste vahel vähenema?, lisas ta.

Tööjõu-uuringuid viib statistikaamet Rahvusvahelise Tööorganisatsiooni (ILO) metoodika alusel Eestis läbi 4 korda aastas.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing