PM: võlgades ETV püüab hommikuprogrammiga vaatajaid

16. jaanuar 2001, 08:28

Kui möödunud aastal ähvardas keskea kriis Eesti Televisioonilt hinge võtta, siis uuel aastal põleb avalik-õiguslik televisioon ideede palavikus. Uudistesaate ?Avaja? ja järjekordse telemängu ?Parimad sõbrad? käivitamise kõrval püütakse ka mõnele vanale ideele vaim sisse puhuda, kirjutab Postimees tänases juhtkirjas.

ETV käitub kui organisatsioon, kellel justkui ei olekski 70 miljoni kroonist võlga. Tänu lobitööle ringhäälingunõukogu ja riigikogu liikmete seas õnnestus ETV-l riigitoetust küll 98 miljonini kasvatada, kuid teletulevik ei ole selgi aastal pilvitu. Seepärast kahtleb Postimees, kas olemasolevas olukorras on kokkuvõttes 3,5 miljonit maksva hommikuprogrammi taasalustamine mõistlik samm.

Ehkki Eesti Televisiooni programmidirektor Tiina Kangro toob peapõhjuseks masside tohutu soovi just nimelt hommikuprogrammi vaadata, peitub tegelik põhjus siiski ETV vaadatavuse languses - täpsemalt allajäämises TV 3-le.

Vaadatavuse tõus tähendab atraktiivsust reklaamiandjatele, aga kui tuleb reklaami, siis tuleb ka raha. Raha aga on õnn - saab võlad ära maksta, palku tõsta ja lihtsalt lahedamalt elada. Kuid kas avalik-õiguslik televisioon ikka peab reitingute järgi jooksma?

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

Vaata kogu kava
Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing