Üürnikud alistasid riigi ja Ühispanga

16. jaanuar 2001, 09:08

Riigikohus tunnistas Pärnus Rüütli 40a asuva pangahoone üleandmise Ühispanga eelkäijale ebaseaduslikuks ja maja üürnikud said õiguse oma korterid erastada, kirjutab Pärnu Postimees.

Üürnike võitlust vedanud majaelaniku, Pärnu linnavalitsuse maanõuniku Aivar Allikivi postkasti saabunud riigikohtu loakogu resolutsioon kinnitab, et seitse aastat kestnud vaidlus riigi ja Ühispangaga on lõppenud üürnike võiduga.

Õigusemõistmise viimane instants, riigikohus, on jõudnud täpselt samale järeldusele, mida üürnikud on algusest peale rääkinud: riigil polnud õigust anda 1993. aasta detsembris Rüütli 40a tervet hoonet mitterahalise sissemaksena Ühispanga ühe eelkäija Pärnu Maapanga aktsiakapitali.

Aktsiakapitali oleks võinud anda ainult panga kasutuses olnud tööruumid (2077,2 ruutmeetrit), aga maja seitse üürikorterit (589,3 ruutmeetrit) oleks tulnud lubada üürnikel ostueesõigusega erastada.

Allikivi tõdeb, et seitse aastat tagasi olid pangamaja üürnikud Eesti õigussüsteemi suhtes naiivsemad kui praegu. Üürnikud viisid õigel ajal sisse korterite erastamisavaldused ja jäid ootama, millal bürokraatiamasin nendeni jõuab.

Üürnikud olid kindlad oma õiguses ega pööranud tähelepanu, et nende korterid asuvad soodsas kohas ja hästi ehitatud majas, mille vastu võivad huvi tunda pangahärrad ning riigiisadki.

Üürnikud tõi reaalsesse Eesti Vabariiki tagasi Ühispanga kiri. Sealt selguski, et vahepeal on riik üürnike teadmata andnud pangahoone Pärnu Maapangale, mis erinevalt riigist pole kohustatud üürnikele kortereid erastama.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing