Laupäev 25. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Veevarustusse ja kanalisatsiooni investeeritakse 188 miljonit krooni

17. jaanuar 2001, 17:26

Euroopa Investeerimispangas (EIB) avaneb 12 miljoni euro (ligi 188 miljoni krooni) suurune laenuliin Eesti omavalitsustele ja vee-ettevõtetele, millest üks esimesi osasid peaks minema Tartusse.

?Annelinna joogiveesüsteemi renoveerimiseks annab EIB laenu üle 30 miljoni krooni, millele lisandub 10-14 miljonit Eesti poolse kaasrahastamisega,? ütles keskkonnaministeeriumi veeosakonna juhataja Marko Tuurmann.

Tegemist on eelmise aasta lõpus allkirjastatud Eesti ja EIB vahelise finantseerimislepinguga, millega rahastatakse kohalike omavalitsuste ja keskkonnainfrastruktuuri projekte. Enamikus on need seotud veevarustuse ja kanalisatsiooniga. Täna keskkonnaministeeriumis toimunud arutelul leppisid laenu andmise protseduuris kokku EIB ja Euroopa Komisjoni vastava direktoraadi esindajad ning siinsed ametnikud.

?Laenu tahtjaid on küll praegu rohkem, kui praktiliselt on võimalik anda,? tunnistas Tuurmann. ?Otsuse, millisele projektile anda, langetab EIB ise. Meie esitame otstarbekusuuringud, mille teostamisel me omavalitsusi abistame,? ütles Tuurmann keskkonnaministeeriumist.

Rahandusministeeriumi teatel on laenu vastu on huvi tundnud mitmed kohalikud omavalitsused. Laenust on plaanis katta ligikaudu kolmandik kohalike omavalitsuste veekaitse projektide maksumusest. Kavas on kaaluda laenu andmist Aseri, Elva, Jõhvi, Karksi-Nuia, Kehra, Kehtna, Kilingi-Nõmme, Kohila, Kose, Lihula, Loksa, Loo, Märjamaa, Paikuse, Pärnu-Jaagupi, Saku, Saue, Tabasalu, Tapa, Tõrva, Väike-Maarja, Vändra, Koeru ja Kuusalu omavalitsustele Euroopa Liidu joogiveedirektiivi ja asulareovee direktiivi rakendamiseks.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing