Hansapanga sularahaautomaadid jäävad ratastoolis kättesaamatuks

Inno Tähismaa 18. jaanuar 2001, 15:42

Ratastooliga inimesed ei pääse ligi kõrgetele Hansapanga sularahaautomaatidele, ütles Tallinna abilinnapea Ants Leemets Raepressi teatel tänasel pressikonverentsil, kus tutvustati kesklinnas tehtud liikumispuuetega inimeste ligipääsetavuse kaardistusprojekti tulemusi.

'Ratastooliga inimesed ei pääse praegu isegi volikogusse, kuigi põhiseaduse järgi on kõikidel linnakodanikel õigus osaleda volikogu istungitel,' tõdes Leemets.

Liiga järsu kaldega on näiteks Draamateatri ja Tallinna kaubamaja kaldteed.

Leemetsa väitel on Tallinnas ka asutusi, kuhu ratastoolis inimene pääseb väga hästi. Positiivseks näiteks on hotell Olümpia, Tallinna lennujaam, Ühispanga uus kõrghoone, Tallinna reisisadam ja Eesti Muusikaakadeemia.

Peamised põhjused miks ratastooliga inimesed ei pääse kesklinna ühiskondlike asutuste juurde on invaparkla, kaldteede, käsipuude või vastavate liftide puudumine. Samas on osad asutused küll kaldtee ehitanud, kuid valesti.

Linnavalitsus kavatseb teha asutustele, kuhu ratastooliga ligipääs on praegu võimatu või puudulik, teha ettepanekud olukorra muutmiseks. Tallinna Liikumispuuetega Inimeste Ühing on omaltpoolt nõus tasuta konsulteerima probleemsete objektide omanikke, kes rakendavad meetmeid ligipääsetavuse loomiseks.

Detsembris viis Tallinna Liikumispuuetega Inimeste Ühing läbi uurimistöö, mille käigus testiti kahe ratastooliga ligipääsu 46 riigi-, munitsipaal- ja eraasutusele.

Uurimustöö näitas, et kesklinnas on ligipääs ratastooliga raskendatud või võimatu pea kõikidele riigi- ja munitsipaalasutustele. Lausa drastiline on see, et puudega inimesed ei pääse praegu sotsiaalministeeriumisse ja kesklinna sotsiaalabiasutustesse.

Sotsiaalministeerium on enamuse tööst küll ära teinud: olemas on invaparkla, kaldtee, kuid enne lifti sisenemist on ikkagi kaks trepiastet, mis muudavad asutusse sisenemise võimatuks.

Kuigi ratastooliga inimesed pääsevad praegu linnavalitsuse teenindussaali, ei saa nad sealt kõrgemale, et minna näiteks linnavalitsuse liikmete vastuvõtule.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing