Teisipäev 6. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Tartu linn plaanib Anne täika maha müüa

19. jaanuar 2001, 12:19

Tartu linnavalitsus on planeerinud tänavuse aasta linnaeelarves teenida põhiliselt tööstuskaupadega kaupleva Anne turu osakute müügist 10 miljonit krooni, ütles Tartu abilinnapea Margus Hanson.

'Enne tuleb aga eraldada Anne turg ASist Tartu Turg,' rääkis Hanson. 'Tõenäoliselt moodustame äriühingu, kus mingi osa oleks linnal, kes seejäral müüb oma osa maha.'

Hansoni sõnul ei soovi nad asjaga kaua venitada. 'Kuna Tartus aktiviseerub kaubanduspindade ehitus tänavu tunduvalt, võib arvata, et turgude osatähtsus väheneb,' põhjendas Hanson. 'Seetõttu tahaks Anne turu ruttu maha müüa.'

Sada protsenti Tartu linnale kuuluv AS Tartu Turg haldab praegu Anne turgu, lahtist turgu ning turuhoonet, kus tänavu tehti viie miljoni krooni eest remonti ja pandi uus katus.

'Pangalaenu võtsime selleks 1,8 miljonit, ülejäänu katsime omavahenditest,' täpsustas Tartu Turu juhataja Jaak Adamsoo. Tema andmeil teenib Tartu Turg aastas umbes kaks krooni kasumit. 'Anne turg ja lahtine turg annavad rohkem kasumit,' lisas Adamsoo.

Adamsoo sõnul linnarahvast ei häiri, kui linn Anne turu maha müüb. 'Sarnane, tööstuskaupadega kauplev Sepa turg on ju eravalduses,' selgitas Adamsoo. 'Paljud kauplejad on Anne turul ja Sepa turul samad.' Adamsoo sõnul on Anne turul rendihind müüjatele väiksem kui Sepa turul, kus kauplemispinnad asuvad hoone sees.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing