BMW plaanib Kaliningradi koostetehase ületoomist Baltikumi

Tõnu Tramm 23. jaanuar 2001, 10:39

BMW on juba mõnda aega kaalunud võimalust ehitada mõnda Balti riiki koostehas, arvestades suurt potentsiaali Venemaa autoturul.

Eestit ei ole kandidaatriikide seast küll veel lõplikult välja jäetud, kuid hetkel on tõenäolisem tulevase tehase asukoht siiski Lätis, nentis AS United Motors müügidirektor Toomas Pärna.

Seni ei olnud Baieri mootoritehasel Balti filiaali rajamisega kiiret olnud, kuna Kaliningradi koostetehas töötas soodsa maksupoliitika laines täie võimsusega. Seal toodetud autosid luges Venemaa kodumaiseks toodanguks, millele ei kehtinud tollimaksud, samas ei kehtinud ka Kaliningradi oblastisse sisse veetavatele detailidele Venemaa impordimaksud.

Alanud aastast aga muutis Venemaa oma maksupoliitikat Kaliningradi oblasti suhtes ning nüüdsest tuleb maksta iga seal toodetult auto pealt 20protsendilist tolli- ja 10protsendilist aktsiisimaksu. Sama kehtib ka Kaliningradis toodetud Kiade kohta, mistõttu on üsna tõenäoline, et olukorra jätkudes sulgeb Kaliningradi autotehas oma uksed.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

Vaata kogu kava
Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing