Kinnisvaraliit peab odavate elamute projekti kingikotiks

23. jaanuar 2001, 07:53

Kinnisvaraarendajad peavad Tallinna kavandatavat Tiskre odavate elamute projekti põhjendamatuks kingituste jagamiseks, mis võib kaasa tuua linna arvel odavamalt saadud kinnistute edasikauplemise, kirjutab Postimees.

?Mina tahaks küll ennast kingituse saajate nimekirja panna ja arvan, et seda on valmis tegema väga paljud,? ütles eile Eesti Kinnisvaraarenduse ja Ehitusjärelevalve Liidu juhatuse liige Jüri Raag.

?Miski ei takista mul seda kinnistut ostmast ja edasi müümast ning selline kokkuostmine ja kallimalt edasimüümine on selle projekti puhul väga tõenäoline.?

Tallinna linnavalitsus kavandab Tiskresse 19,8 hektari suurust odavate elamute piirkonda, kuhu kerkiks ligi 150 maja. Majade hinna madalal hoidmiseks annab linn projekti elluviimiseks maatüki tasuta ning rajab linna kulul alale teed ja kommunikatsioonid.

Raagi hinnangul ei tohiks linn valimatult kingitusi jagama hakata. ?Linn peaks ikkagi välja ütlema, millistele tingimustele vastavad need inimesed, kel on õigust saada soodustust,? lisas ta.

Raag ütles, et tõenäoliselt hakatakse Aaviku kruntidele tormi jooksma.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing