Teisipäev 17. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Uus kunstimuuseum kerkib hasartmängijate raha toel

23. jaanuar 2001, 07:49

Kultuuriministeerium taotleb valitsuselt hasartmängumaksu olulist tõstmist, et sellest laekuvate kümnete miljonite kroonide eest alustada uue kunstimuuseumi ehitamist, kirjutab Eesti Päevaleht.

Hasartmängijate kulutatud rahalt laekuvate täiendavate maksusummade jaoks tahavad kultuuri- ja rahandusministeerium luua spetsiaalse sihtasutuse, millel oleks õigus võtta ka laenu, koguda vabatahtlikke annetusi ja kasutada tagastamatut abi.

Rahandusministeeriumi avalike suhete osakonna juhataja Hanna Hinrikuse sõnul pole veel võimalik öelda, kui suures ulatuses võib maksumäär kerkida. ?Siin on vaidlused ees, aga rahandusministeerium on põhimõtteliselt nõustunud kultuuriministeeriumi ideega,? lausus Hinrikus. ?Sellest peaks piisama, et muuseum lähiaastatel valmis ehitada.?

Kultuuriminister Signe Kivi sõnul tuleks muuseum kindlasti rajada ka laenu abil. ?Erinevad allikad on vajalikud, sest tegu on väga kalli ja väga mahuka objektiga. See lubab tempokalt ehitama hakata,? lausus Kivi. Ministri hinnangul võiks Eesti parimal juhul saada endale uue kunstimuuseumi 2-3 aastaga. Projekti kogumaksumuseks on endiselt 475 miljonit krooni, ütles ta.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing