25. jaanuar 2001, 00:00

Financial Times: Euroopa Komisjon taganeb oma vastuolulisest ettepanekust harmoniseerida bloki liikmesriikide maksud, kuna Nice?i tippkohtumine näitas, et vähemalt lähemas tulevikus ei ole liidu liikmed selleks valmis.

Selle asemel keskendub Brüssel praktilistele probleemidele, millega üksikisikud ja firmad ELi siseturul kokku puutuvad ning hakkab rohkem nõudma olemasolevate maksuseaduste täitmist. ELi siseturu voliniku Frits Bolkesteini sõnul jääb prioriteediks ka võitlus ebaterve maksukonkurentsiga.

Komisjoni tähelepanu koondub topeltmaksustamise ja maksubarjääride teemale firmade ühinemisel, samuti erinevustele ettevõtete maksustamisel, mis varieeruvad

40 protsendist Saksamaal ja Kreekas 28 protsendini Rootsis. Samuti taotleb komisjon üksikisikute maksukoorma alandamist, maksubarjääride kõrvaldamist tööjõu vabalt liikumiselt ELi siseturul ning pensionide maksustamise ühtlustamist.

Biznes&Baltija: Läti valitsuskomisjon kinnitas sel nädalal merelaevanduse maksusoodustuste kontseptsiooni, millega Läti loodab kodumaised laevad Läti lipu alla tagasi tuua ning tõusta Balti regiooni meresõidu keskuseks.

Soodustused puudutavad ettevõtte tulumaksu, mis on plaanis asendada tonnaa?imaksuga, üksikisiku tulumaksu alandamist ning meremeeste pealt makstava sotsiaalmaksusumma asendamist fikseeritud maksega. Soodustuste saamiseks on põhitingimus laevafirma registreerimine Lätis, kusjuures omanikeks võivad olla ka välismaalased.

Läti senine merenduspoliitika on viinud selleni, et enamik kohalikke laevandusfirmasid on alused viinud Küprose, Malta või Panama lipu alla ning 6000?8000 Läti meremeest on läinud välismaiste laevafirmade palgale.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:04
Otsi:

Ava täpsem otsing