Esmaspäev 20. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Rohkem kui pooled võlanõudefirmad tegelikult ei tegutse

25. jaanuar 2001, 13:10

Eelmise aasta lõpul asutatud Eesti Võlanõudjate Liidu andmetel ei tegutse rohkem kui pooled firmadest, kelle tegevusalaks on äriregistri andmetel märgitud võlgade sissenõudmisteenuse osutamine, oma erialal. 'Aktiivselt tegutseb 20?25 firmat, tegevusalaks on see aga 65-l äriühingul,' ütles liitu kuuluva Ad Finem Inkasso juhataja Eero Pilv.

Võlanõudjate liitu kuulub hetkel viis firmat, kuid liidu asutajad arvestavad veel kuue?seitsme inkassofirma lisandumisega. 'Liidu eesmärgiks on ühendada usaldusväärseid ja professionaalseid inkassofirmasid,' ütles Eero Pilv, kelle sõnul tegutseb inkassoteenuste turul ka neid, kelle vahendid ja meetodid ei vasta liidu heade tavade koodeksile.

Heade tavade koodeksi kohaselt peab inkassofirma hoidma kliendi ärisaladusi, olema oma tegevuses läbipaistev ja informeerima klienti pidevalt sissenõudmise käigust jne.

Suhetes võlgnikuga ei tohi inkassofirma kasutada tema liigset mõjutamist või muul viisil ähvardamist. Võlgnevuse tasumise esimese tähtajana eeldatakse vähemalt viit päeva.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing