Patendiametis Eesti Nokia ei koida

26. jaanuar 2001, 17:19

Patendiameti füüsika- ja elektriekspertiisi talituse juhataja Traugolt Läänmäe sõnul ei tule talle taotlustest meelde midagi sellist, mida võiks pidada niivõrd uuenduslikuks, et see vallutaks maailma justkui Nokia.

Suhteliselt palju pakutakse Eestist patendiametile välja uuenduslikku meditsiini- ja põllumajandustehnikat.

Eestis on alates 1994. aastast välja antud 442 patenti, aasta-aastalt on taotluste hulk kasvanud. 2000. aastal esitati juba 805 patendi ja 50 kasuliku mudeli taotlust.

Patendiameti õigusnõuniku ja endise patendiosakonna juhataja Raul Kartuse sõnul on 95% patenditaotlustest esitatud välisriikide firmade ja kodanike poolt, kel reeglina on oma riikides juba patent olemas. Nn. kasuliku mudeli odavamal ja lihtsamal, aga ka vähem kaitset pakkuval registreerimisel domineerivad veel eestlased.

Patendiamet jaotab leiutiste registreerimise mitmesse lahtrisse: lisaks otsesele patendi registreerimisele kinnistatakse eraldi veel mikrolülituse topoloogiat (elektroonilised mikroskeemid), tööstusdisaini lahendusi (ka rõivamood), kauba geograafilisi tähiseid (margivein, juust), kasulikke mudeleid ja kaubamärke.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing