Klementi loodab peamise ostja loobumisel uued leida

29. jaanuar 2001, 14:31

Rõivatootja AS Klementi valmistab 50% allhanketoodangust Soome emaettevõttele, kuid ei karda selle tellija kadumisel uute tellijateta jääda.

?Kuna me müüme ka emaettevõttele tooteid turuhinnaga, siis arvan, et leiaksime kiiresti uued ostjad,? ütles ASi Klementi juhatuse esimees Madis Võõras.

Võõrase sõnul on teine pool allhangetest hajutatud mitme tellija vahel.

30% Klementi toodangust läheb allhangeteks ja 70%ks omatoodanguks. Omatoodangust eksporditakse 38%, kokku moodustab ettevõtte eksport ligi 53% käibest.

Võõrase sõnul tahetakse neilt rohkem osta, kuid ettevõtte tootmisvõimsus seda ei võimalda. ?Oleme olnud sunnitud ära ütlema mitmele Rootsi firmale,? ütles Võõras.

Klementi juhi sõnul on Eesti eeliseks ostutellimuste saamisel nii logistiline asukoht kui ka suhteliselt odav töö hind (madal palgakulu).

Samas on ka sellele tekstiilifirmale probleemne kvalifitseeritud oskustööliste hankimine. Ettevõte on viimasel ajal töötajaid vähendanud varasemalt 670lt 620ni.

Enamuses Soome P.T.A Group OY-le kuuluva Klementi eelmise aasta käive ulatus auditeerimata andmetel üle 110 miljoni krooni.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing