Esmaspäev 27. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Eestis leiutatud valvetehnika äratab huvi USAs ja Venemaal

29. jaanuar 2001, 08:04

Rühm Tallinnas elavaid leiutajaid on kahe aastaga kokku pannud seadeldise, mis traditsiooniliste valvesüsteemide jalgealust raputades on tähelepanu pälvinud nii Venemaal kui ka USAs, kirjutab Postimees.

Leidurite grupi juhi Aleksandr Krimanovi sõnul toimib smartphone ehk ?tark telefon? tavalises GSM-mobiilsidevõrgus. Tööpõhimõte on lihtne: ta kontrollib pidevalt suvalist valvatavat objekti.

Näiteks kui korteriomanik koju tuleb ja ukse avab, tuvastab andur selle kohe ning saadab signaali protsessorisse, mis omakorda annab seadmes olevale mobiiltelefonile käsu helistada korteriperemehe telefonile.

Mõned sekundid pärast ukse avamist kuuleb korteriomanik oma mobiili helinat, näeb siis sellelt, et helistab kodune häiresüsteem ning et mitte kõnet vastu võtta, vajutab ta kõne katkestamise nupule.

Peale alarmi sisselülitamise võib näiteks kasutada moodulit, mis piserdab toa või autosalongi täis pipragaasi. Võimalusi kurjategijatele kauge maa tagant ebameeldivusi tekitada on aga veelgi - näiteks seisata ärandatud auto mootor.

Lisaks annab seadeldist programmeerida selliseltki, et tule- ja põrutuskindlas korpuses näiteks autosse paigutatuna helistab see avarii korral kohe hädaabikeskusesse.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing