Piirivalve päästis Pärnu lahel üle saja kalastaja

31. jaanuar 2001, 08:36

Pärnu lahel triivivale jääpangale jäänud kalameeste päästmiseks käivitatud päästeoperatsioonil tõi piirivalve kaldale 105 kalameest, kes võtsid juhtunut väikse seiklusena, kirjutab Pärnu Postimees.

Pärnumaa päästeteenistusele helistas üks jääpangale jäänud kalameestest kell 12.26. Kolm minutit hiljem sai juhtunust teada piirivalve.

Pärnu piirivalvepiirkonna ülem Alvar Vallau rääkis, et piirivalve käivitas päästeoperatsiooni kohe, kui kella poole ühe paiku juhtunust teada sai. Lahele läks piirivalvekaatri ja -puksiiri kõrval ka Pärnu sadama puksiir Arno.

?Kuna olukord tundus väga tõsine, kaasasime piirivalve helikopteri,? rääkis Vallau.

Kella nelja ajal võis Vallau tõdeda, et puksiirid ja kaater olid kõik lahvandusest mere poole jäänud kalamehed kaldale toonud. Helikopter tegi parasjagu lahe kohal tiiru, et kontrollida, kas kõik hädasolijad on päästetud.

?Nägin, kuidas pragu tekkis. Istusin ja püüdsin kala, kui umbes viie meetri kaugusel minust tekkis äkki umbes meetrilaiune pragu,? rääkis Valgeranna all kalastanud Arvo Veske.

?See oli esimene pragu, siis lõi veel teise ja pani vahepeal esimese prao kinni, sealt saime üle,? selgitas Veske. ?Aga siis tekkis kalda pool uus pragu.?

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing