Kolmapäev 22. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Pangaröövi lavastuses mängis peaosa poisike

31. jaanuar 2001, 08:14

15aastase Steni silmist ega käitumisest ei paistnud kahetsust, kui ta rääkis keskkriminaalpolitseinikele, kuidas temast sai isa palvel Eesti kõigi aegade noorim pangaröövel, kirjutab Postimees.

Sten õpib Rakvere reaalgümnaasiumi kaheksandas klassis, on korra istuma jäänud. Ta on pikka kasvu, kinganumber juba täismehe oma. Elab pealtnäha korralikus kodus, kenas puhtas majas koos isa ja emaga.

Niiviisi kirjeldavad Steni keskkriminaalpolitseinikud, kellel on tänaseni raske uskuda, et just tema lõi puruks Ühispanga Põltsamaa kontori kassiiri Aurika (31) ninaluu, lisades sellega usutavust lavastatud pangaröövile. Pärast panga raha loovutamist Stenile 22. jaanuari hommikul nõudis Aurika ise poisilt ?ikka korralikku? paremsirget.

Sten tunnistas üksikasjalikult ja soravalt, kuidas isa Jaan (48) talle lavastuses peaosa pakkus ja tema selle vastu võttis. Röövi edukuse korral pidi poiss saama osa saagist ja isa vana Nissani. Raha Sten ka sai, aga lubatud auto keeras isa päev pärast röövi üle katuse. Selle asemele ostis Jaan kohe rohkem kui 100 000 krooni maksva Opel Vectra, mille politsei hiljem arestis.

Kuigi politseinikud võtsid pumbajaama valvurina töötanud ja pisiäri ajanud Jaani juba paar päeva pärast röövi vahi alla, oli Sten veendunud, et temani jälitajad ei jõua. Hiljem rääkis poiss uurijale, kuidas ta vaikselt naeru kihistas, kuuldes reedel raadio- ja teleuudistest, et kõik pangaröövi lavastanud isikud on tabatud.

Kui politseinikud Jaanilt küsisid, miks ta oma poja kuriteole kaasas, selle asemel et ise panka minna, vastas mees: ?Kuidas ma oleksin saanud sinna minna, mul on ju vaja peret toita.?

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing