Trio Savi-Oviir-Kelam jääb riigikogu juhtima

31. jaanuar 2001, 09:36

Riigikogu juhatuse valimistel kandideerivad kõik praegused juhatuse liikmed, Toomas Savi, Siiri Oviir ja Tunne Kelam, kes tõenäoliselt ka tagasi valitakse, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kuigi parlamendi esimees Toomas Savi pole enda sõnul oma taaskandideerimist veel otsustanud, on riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Jürgen Ligi kindel, et Savi kandideerib taas juhatusse ja kindlasti võidab ka valimised. ?Savi on parim kandidaat,? kinnitas Ligi.

Keskerakonna liige ja riigikogu aseesimees Siiri Oviir ütles, et tema kandideerimist pole fraktsioon veel otsustanud.

?Aga eeldan, et olen riigikogu aseesimehena hästi hakkama saanud ja miks peaks fraktsioonil olema põhjust mulle umbusaldust avaldada,? ütles Oviir.

Keskfraktsiooni esimehe Toomas Vareki hinnangul on Oviir oma tööd hästi teinud. ?Mul pole selle vastu midagi, kui ta jätkab selles ametis,? märkis Varek.

Isamaaliidu fraktsiooni esimehe Tiit Sinissaare sõnul pole fraktsioonis uue juhatuse valimised veel päevakorras olnud. ?Tunne Kelam on Isamaaliidu poolt riigikogu juhatuses ja ma ei näe peale tema küll praegu ühtegi teist inimest, kes sinna võiks kandideerida,? lisas Sinissaar. Tema hinnangul ei toimu riigikogu juhatuse koosseisus muudatusi.

Savi, Oviir ja Kelam on ka oma erakondade mitteametlikud presidendikandidaadid.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing