Reede 24. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

EPL: tubakafirma kasutab ära sotsiaalseid hädasid

01. veebruar 2001, 08:09

Kahjuks laseb Eesti end tubakafirmadel sageli mõjutada nagu vaene arengumaa, kirjutab Eesti Päevaleht tänases juhtkirjas.

Maailma suurim tubakafirma Philip Morris teeb rahvastikuminister Katrin Saksa heakskiidul lähiajal Eestis korda 24 spordiväljakut. ?Mängumaa?-nimelise projekti eesmärk on justkui õige ja hea: pakkuda vaba aja veetmise võimalusi ning ennetada nii noorte sattumist tubaka-, alkoholi- või narkosõltuvusse.

Philip Morrise raha vastu võttes lahendame tõesti ühe pakilise probleemi, kuid millise hinnaga?

Eesti-sarnastel riikidel, kus napib raha põletavate sotsiaalsete hädade leevendamiseks, on eriti raske keelduda tubakafirmade ?hea tahte avaldustest?.

Suitsetamisvastaste kampaaniate ja heategevusega ei taheta siiski siiralt hüvitada tubaka müügiga tekitatud kahju. Tubakaäri, ka Philip Morrise avalikuks tulnud plaanid räägivad midagi muud: abi on antud eesmärgiga mõjutada riikide tubakapoliitikat ning nurjata suitsetamisvastast selgitustööd.

Eesti noortele sportimisvõimalusi rahastades kindlustab tubakafirma endale hea maine ja sooja suhtumise, millele toetudes uut põlvkonda tubakaga harjutada.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing