Esmaspäev 16. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Kohtunik surub relvaäri protsessi lõpu poole

01. veebruar 2001, 08:14

Kohtunik Merle Parts lõi eile aastaid veninud peastaabi relvaäri protsessil pretsedendi kohtute töös, sundides advokaadid loobuma venitamistaktikast, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Kui esmaspäeval kaitsjad kohtusse ei ilmu, siis leiame neile asendusadvokaadid,? teatas kohtunik Parts vastuseks advokaatide järjekordsele katsele lükata protsess edasi ebamäärasesse tulevikku.

Advokaadid ja prokurör esitasid eile kohtule viis erinevat põhjust, miks tuleks kohtuistung edasi lükata. Nendest kolm suutis kohtunik Parts kõrvale heita, kahe viimase tõttu pidi ta aga kohtuprotsessi siiski kuni esmaspäevani edasi lükkama.

Esimeseks kaheks komistuskiviks protsessi alustamisel said kahe kohtualuse ? USAs elava erukindrali Aleksander Einselni ja Soome kodaniku Lauri Väino Juhani Ravanti puudumine. Mõlema mehe advokaadid teatasid kohtule, et nende kaitsealused on nii haiged, et ei saa kohtusse tulla. ?Juba viimane kord, kui Einseln kohtus käis, siis ta vaevu liikus,? ütles Einselni kaitsja Edmund Neiland kohtuistungil.

Kohtunik Parts lahendas Einselni ja Ravanti puudumise sellega, et eraldas nende kahe mehe kohtuasja arutuse ülejäänud protsessist.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing