Koondamine jätab Sindis tööta poolsada inimest

02. veebruar 2001, 08:14

Tööstusliku väikelinna Sindi suurima käibega firma Qualitex jagas eile koondamisteated 50 inimesele, suurima töötajate hulgaga Wecan Cables saadab lähiajal samuti poolsada palgalist sundpuhkusele, kirjutab Postimees.

Mõnelegi eile Qualitexilt koondamisteate saanud tekstiilitöölisele oli see ?okk, mis korra juba üle elatud - üheksakümnendate algul läks pankrotti Sindi Tekstiilivabrik.

Baltimaades mitut tekstiilivabrikut omav Tolaram Grupp pani tööstuse 1999. aasta algul taas käima, seekord trikotaa?ivabrikuna. Eile, kaks aastat hiljem jagas tööandja 50 inimesele koondamisteateid.

Veel eelmise aasta kevadel ütles Qualitexi haldusjuht Vambo Talu, et peab leidma aasta lõpuks täitjad kokku 300 töökohale. Siis oli Qualitexis 238 palgalist, praegu alla 250. Valdav osa 50 koondatavast on Sindi elanikud.

Qualitexi haldusjuht Vambo Talu põhjendas koondamisi Tolarami kavaga viia Qualitexi ketrusosakond üle kontserni teistesse ettevõtetesse.

Postimehe andmetel on Qualitexil praegu raskusi ka toodangu turustamisega. Selle üheks põhjuseks on tekstiilisektori madalseis terves maailmas. Koondamisi alustati Qualitexis juba varem, Talu väitel ei olnud aga nende põhjuseks midagi erakorralist.

Wecan Cables Eesti direktori Kauko Olavi Ruponeni sõnul saadab allhankena telekommunikatsiooniseadmeid tootev firma lähiajal 50 inimest sundpuhkusele.

?Tellimustes on näha teatud langust ja seetõttu on osa inimesi kodus,? rääkis Ruponen. ?See on ajutine. Me ei ole koondanud ega ole koondamas.?

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing