Verheugen: Poola ja Leedu on ELi esimesed liitujad

Inno Tähismaa 02. veebruar 2001, 23:04

Poola on Euroopa Liiduga esimesi liitujaid, ütles täna Euroopa Komisjoni laienemisvolinik Günter Verheugen täna Brüsselis Euroopa poliitika-uuringute keskuses peetud ettekandes.

Verheugen ütles, et lisaks Poolale on võrreldes aastataguse ajaga teinud suuri edusamme ka Leedu.

?Mini-laienemine ilma Poolata on teoreetiline ja kasutu võimalus, sest Poola pole teistest kandidaatidest kehvem,? ütles Verheugen. ?Täna pole mingit põhjust öelda, et Poola ei pääse esimesse liitujate vooru. Ei maksa alahinnata mõnede kandidaatide, eriti Poola edusamme.?

Verheugeni sõnul tuleb uutel liitujatel erilist vaeva näha administratiivse ja juriidilise süsteemi reformimisega. ?Nendes valdkondades on olukord mitterahuldav,? tunnistas ta.

Poola on 12 uuest liitujast kõige suurem ja seni oldi seisukohal, et Poola ei jõua oma suuruse tõtu kõiki vajalikke nõudmisi täita. Poolas elab 40 miljonit inimest ja sellega on Poola uue ELi 27 riigi hulgas suuruselt kuues. Mitmed ELi liikmesmaad kardavad, et Poola põllumajanduse sulatamine Euroopa majandusse läheb liiga kulukaks, samuti ähvardab ELi Poola odav tööjõud.

Poola eurominister Jacek Saryusz-Wolski ütles täna enne Verheugeni esinemist, et Poola soovib ELiga liituda 2003. aastal. Ta ütles, et kardab mõnede ELi riikide vastuseisu Poola kiirele liitumisele.

Esimesse liitujate gruppi kuuluvad Eesti, Läti, Leedu, Poola, Ungari, T?ehhi, Sloveenia, Küpros, Bulgaaria, Rumeenia, Slovakkia ja Malta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing