Teisipäev 6. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Heli Lehtsaar 06. veebruar 2001, 00:00

Arhitektide Liidu esimehe Kalle Vellevoogi sõnul puudub linnajuhtidel ühene ettekujutus Tallinna ühe kallima maa, kesklinna mereäärsete kruntide arenguks. Sellest hoolimata müüb linn praegu kuut sadamaala krunti, mille alghind on kokku 150 miljonit krooni.

Vellevoogi hinnangul algavad probleemid eelkõige sellest, et Tallinnas puudub linna peaarhitekti ametikoht ning igasugune arhitektuurne juhtimine. Ta märkis, et just puuduva ettekujutuse loomiseks sadamaalal ja huvitavate ideede saamiseks korraldas linn mullu koos Eesti Kultuurkapitaliga arhitektuurikonkursi.

Vellevoogi sõnul oli võistluse tingimustes kirjas, et pärast konkursi lõppu moodustatakse töögrupp, mis analüüsib selle tulemusi, võtab parimad ideed ning alustab piirkonna üldplaneeringu koostamist.

?Tänaseks on linnavalitsus aga oma senistest lubadustest loobunud, mingit töögruppi pole loodud ning kui me selle kohta oleme küsinud, antakse ebamääraseid vastuseid,? rääkis Vellevoog. ?Linnajuhtidel oli hea võimalus ennast hetkeliselt promoveerida. Nüüd on koostöösoov ununenud.?

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing