Teisipäev 21. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

06. veebruar 2001, 00:00

Washington Post: USA pankadest on saanud peamisi kanaleid maailma uimastiärist, hämaratest investeerimistehingutest, maksudest kõrvelhoidmisest või muudest illegaalsetest allikatest pärit summade pesemiseks, kuna pangad ei pööra piisavalt tähelepanu välismaise raha päritolule, selgus Senati alakomisjoni aastapikkusest uurimusest.

Juhtivad USA pangad, sealhulgas Chase Manhattan, Citigroup ja Bank of America, eiravad välispankade korrespondentkontode puhul regulaarselt standardreeglit ?tunne oma klienti?, väidab raport, mille hinnangul pestakse aastas maailmas triljon dollarit illegaalset raha. Pool sellest, ehk 500 miljardit dollarit, USAs.

Korrespondentpangandus tõusis USA avalikkuse ja valitsuse tähelepanu alla seoses 1999. a suvel puhkenud rahapesuskandaaliga, kus tuli ilmsiks 7 miljardi dollari väärtuses Vene pankade raha pesemine USA Bank of New Yorki kaudu.

Financial Times: Kui Euroopa Liidul on laienemisega tõsi taga, saab bloki tulevikuks olla vaid Saksamaa kantsleri Gerhard Schröderi propageeritud föderaalne liit, väidab FT kolumnist Quentin Peel.

Föderaalne ühendus ei pea kaugeltki tähendama ülimalt tsentraliseeritud keskvõimu, mida uued liikmed sooviksid näha veel vähem kui praegused olijad. Ka ei pea see tähendama suuremat suveräänsuse loovutamist Euroopa institutsioonidele. Kindlasti tähendab see aga selget pädevuse jaotust keskuse ja ?kohtade? vahel, mis kindlustaks kohmaka, kuid vähemalt töötava struktuuri.

Föderaalsele ühendusele on kaks alternatiivi. Praeguse süsteemi jätkumine laienenud liidus, mis tähendaks nõrka Brüsselit ning otsuste langetamist ägeda lehmakauplemisega bloki pealinnade vahel, kus suuna määravad suured riigid. Teine võimalus on nn tuumikriikide grupi variant, mis annaks tulemuseks ?kahekäigulise? lõhestatud ühenduse.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing