Neljapäev 23. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Eesti autojuhid on ootamatult talvehädas

05. veebruar 2001, 08:34

Käre pakane ja lumised ning libedad teed annavad Eesti Autoklubi abiautodele ja liikluspolitseile mitu korda rohkem tööd kui tavaliselt, kirjutab SL Õhtuleht.

Liikluspolitsei kinnitas, et libedate teede tõttu on viimastel päevadel poole rohkem väljakutseid kui tavaliselt. ?Keskmiselt on meil 20 väljakutset päevas, kuid on ka 30 olnud. Enamasti juhtuvad õnnetused seepärast, et juhid ei hinda sõidukiirust ja oma kogemusi õigesti.?

Enim väljakutseid on liikluspolitsei saanud Tallinnas, kus teeolud ja ilm on kehvemad kui mujal Eestis. Raskeid liiklusõnnetusi pole siiani õnneks juhtunud, kuid kraavisõitmisi ja väiksemaid kokkupõrkeid selle eest küllaga.

Ka Eesti Autoklubi abiautodele tõid selle talve kõige külmemad päevad kuhjaga tööd, sest käre pakane jätab kehvemate autode omanikud teele. Autoklubi peadispet-?eri Tauno Kuuma sõnul tuleb Eestist ööpäevas umbes 100 väljakutset. ?Kõige rohkem on akuprobleeme. Vanemad akud on külmakartlikud ja sellise pakasega väsivad lihtsalt ära,? nendib Kuum.

?Öösiti kutsutakse meid aga peamiselt appi autosid kraavist või lumehangest välja tõmbama. Samuti on paljudel autodel rehvid purunenud ning neid ei taheta pakasega ise vahetada. Kõik meie autod, sealhulgas puksiiriabi ja tehniline abi, on kogu aeg töös,? kinnitab Kuum.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing