Dow Jonesi tööstuslik keskmine ohustab taas 11 000 punkti piiri

Peeter Koppel 06. veebruar 2001, 10:27

Dow Jonesi tööstuslik keskmine läbis eile enam kui 100punktilise tõusu ning lõpetas 0,94 protsenti kõrgemal 10 965,85 punkti tasemel.

Vaatamata kahele intressilangusele ei ole investorite usk tehnoloogiasektorisse taastunud ning valdav näib olevat seisukoht, nagu võiks sektorist jätkuvalt kasumite suhtes halbu üllatusi tulla. Investorid ei ole vaatamata Föderaalreservi agressiivsele intressipoliitikale veendunud, et halvim on möödas, ning nende usu taastamiseks oleks tehnoloogiaettevõtetelt vaja reaalselt häid kasuminumbreid. Tehnoloogiasektor jõudis aasta esimese kuuga juba piisavalt kosuda ning kuna ettevõtete numbrid tõusule järele ei jõudnud, oli tõus analüütikute hinnangul fundamentaalselt põhjendamatu.

Pärast intressilangusi ja majandustulemuste laviini valitseb turgudel ka mõningane uudistepuudus, mis sunnibki muude põhjustega koos investoreid kaitset otsima traditsiooniliste sektorite nagu finants-, tööstus- ja farmaatsiasektori aktsiatest.

Lisaks sellele ootas turg Cisco Systemsi <a href='http://finance.yahoo.com/q?s=CSCO d=5d' target='_blank'>(CSCO)</a> täna pärast kauplemise lõppu avaldatavatelt kvartalitulemustelt indikatsiooni tehnoloogiasektori käekäigu kohta. Cisco aktsia kaotas eile <a href='http://finance.yahoo.com/q?s=CSCO d=5d' target='_blank'>(CSCO)</a> 1 dollari ning liikus 35 dollarile tõmmates langusse ka ülejäänud sektori.

<a href='http://finance.yahoo.com/q?s=^IXIC d=5d' target='_blank'>Nasdaqi üldindeks</a> sulgus eile 0,65 protsenti madalamal 2643,21 punktil.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing