Kolmapäev 22. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Seaduseelnõu sunnib ettevõtjaid puhtamalt tootma

06. veebruar 2001, 16:11

Valitsus kiitis täna heaks saastuse kompleksse vältimise ja kontrolli seaduse eelnõu, mille kohaselt peavad 129 Eesti ettevõtet viima 2007. aasta 30. oktoobriks oma tootmise tasemele, kus jäätmete hulk ja saasteheide oleks minimaalne.

ELi reostuse vältimise ja kontrolli direktiivil põhineva seaduseelnõu ellurakendamine tähendab suurtootjate jaoks seda, et nad peavad rangelt kontrollima kogu tootmisprotsessi alates tooraine hulga optimeerimisest, lõpetades heitega vette, õhku ja maapinnale. Tähelepanu tuleb pöörata ka heitsoojuse, müra ja vibratsiooni vähendamisele ning õnnetusjuhtumite ennetamisele.

Kõigi Eestis paiknevate ettevõtete, sh Eesti elektrijaamade, Viru Keemia Grupi, Silmeti jt tehnoloogia uuendamine nõuaks hinnanguliselt kokku kuni 20 miljardit krooni, millest suurem osa tuleb välja panna omanikel. Näiteks Eesti Energial on kavas elektrijaamade tootmisse aastatel 2000-2007 investeerida viis miljardit krooni.

Keskkonnakorralduse ja -tehnoloogia osakonna peaspetsialist Jüri Truusa sõnul tegeldakse seni enamikes ettevõtetes selle heitega, mis toru otsast välja tuleb, selle asemel et kogu tootmist korraldada nii, et heide oleks minimaalne. 'Ühest toru otsast topime toorained sisse, keskelt võtame toodangu ja toru lõpus teeme saaste kõrvaldamiseks hirmsaid jõupingutusi. Kui me toru otsast liigselt või valesid asju sisse ei topiks, toru esimeses osas toimiva protsessi optimiseeriks või vahetaksime parema vastu, siis saaksime mitte ainult rohkem ja paremat toodangut, vaid ka heide oleks väiksem,' ütles Truusa.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing