Tubakaseadust eiranud ETV pääseb trahvita

06. veebruar 2001, 08:12

Tööinspektsioon ei karista Eurovisiooni lauluvõistluse otseülekande ajal esinejatel stuudios suitsetada lasknud Eesti Televisiooni rahatrahviga, kuigi uuest aastast jõustunud tubakaseadus annab selleks võimaluse, kirjutab Postimees.

Tallinna ja Harjumaa tööinspektsiooni juhataja Jaan Kiviall ütles, et ka tema pani lauluvõistluse ülekannet telerist jälgides tähele, kuidas võiduloo üks esitajatest Tanel Padar jooksis, suits käes, ühest stuudiost teise õnnitlusi vastu võtma.

Riigi- ja kultuuriasutustes keelab suitsetada uuest aastast jõustunud tubakaseadus, mis näeb ette, et suitsu võib neis kohtades teha ainult selleks rajatud ventilatsiooniga ruumides.

Kuigi tööinspektsioon võib seadust rikkunud firmat karistada kuni 10 000 krooni suuruse rahatrahviga, siis seekord nad seda ei tee.

Kiviall ütles, et kuna avalik-õigusliku televisiooni juht Aare Urm lubas ise lauluvõistluse projektijuhilt selgitust nõuda, siis ei hakka inspektsioon sinna sekkuma. ?Kui Urm oleks juhtunut näiteks salanud, siis see oleks meid küll ärevaks teinud ja sundinud sekkuma,? ütles ta. ?Antud juhul oli teisiti ja tööinspektsioon ei taha olla see koll, kes tuleb ja karistab.?

Urm lisas, et Tanel Padar palus stuudios suitsetamise pärast eile vabandust nii Paadamilt kui ka raadio vahendusel avalikkuselt.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing