Kaido Einama 08. veebruar 2001, 00:00

Uute majade puhul on püsiühenduse väljaehitamine saamas reegliks ja ka korterite müügil mainitakse see juba kuulutustes eraldi real tihti ära. USAs maksab keskmine 384 kb/s sümmeetriline DSL püsiühendus ca 1500 krooni, mis on Eesti Telefoni pakutavast pisut kallim.

Islandis näiteks ehitatakse iga uus korterelamu juba valguskaabliühendusega, mis mõeldud nii kaabel-tv, telefoni kui kiire andmeside edastamiseks. Saksamaal on valminud mitmeid eramajade rajoone, kus samuti iga majani veetakse kaabel, mille kaudu tuleb tuppa kaabel-TV ja kiire internet.

Eestis on selle aasta jooksul enamuses suuremates linnades valmimas ADSL ühenduse võimalus. Maarajoonides jääb lootus sattuda mõne raadiovõrgu levialasse. Tallinna ümbrus on sellega juba peaaegu kaetud, samuti on levialasid Lääne-Eestis, Tartu ja Viljandi ümbruses ning Pärnus. Mujal tuleb seni läbi ajada sissehelistamisteenusega, millest tõsisele internetikasutajale jääb kaugelt väheseks.

Uuselamurajoonides pole aga Eestis tavaliselt interneti püsiühendusest veel räägitud. Telefoniühendusega võib küll kaasneda kiire ADSLi võimalus, kuid spetsiaalset kaabelvõrku pole kinnisvaramaaklerid uute eluasemete juures veel kordagi reklaaminud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing