Kelm tüssas 11 kaupmeest ja kolme ehitushuvilist

Inno Tähismaa 07. veebruar 2001, 15:05

Tartu politsei saatis Tallinna eeluurimisvanglasse kelmustes kahtlustatava 23aastase Hillar Jaanuse, kes avalduste põhjal on 11 firmale ja kolmele eraisikule võlgu ligi 330 000 krooni, edastas EPL Online.

Politsei andmetel nõuavad Jaanuselt raha sisse ehitusmaterjale ja tööriistu müüvad firmad. Kolm avaldust on politseile esitanud ka üksikisikud, kellelt Jaanus võttis ettemaksu ehitusmaterjalide muretsemiseks.

Jaanust on varem karistatud ametiseisundi kuritarvitamises. Riisumise eest mõistis kohus 1997. aastal talle 4400 krooni rahatrahvi, mida mees pole aga siiani tasunud. Eelmisel aastal oli Jaanusel kohtusse jõudmas ka ühe kelmuse kriminaalasi, millega nüüd uued juhtumid liidetakse.

?Mina tean seda meest lapsest saati kui korralikku linnakodanikku. Ma ei kahtlustanud teda milleski. Meilt võttis ta mitmel korral kokku üheksa tööstuslikku tolmuimejat, kaasas pitsat ja B-kaardi koopia,? rääkis üks kelmi ohvriks langenud firmajuht.

Üle riigi tagaotsitava kelmi laskis Tallinnas politsei allkirja vastu esialgu vabaks ja kohustas teda ilmuma Tartusse uurija vastuvõtule. Eelmisest nädalast viibib Hillar Jaanus taas Tallinnas eeluurimisvanglas, kohtu loal esialgu märtsi lõpuni.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing