Optsioonide alusvarana kasutatakse üha enam Soome aktsiaid

Inno Tähismaa 07. veebruar 2001, 15:51

Spekulandid kasutavad alusvarana Eesti aktsiate kõrval jätkuvalt suurema hinnakõikuvusega Soome turu aktsiad, ütles Postimees Online`le Hansapanga tuletisinstrumentide osakonna spetsialist Pärt Kivaste.

Kivaste sõnul on spekulantide tähelepanu alla sattunud erinevad Soome aktsiad. ?Kui Elcoteq tegi läbi languse, siis oli suur huvi ka lühialaliste Elcoteqi optsioonide järgi,? rääkis ta. ?Spekulantide lemmikud on ka Sonera ja Nokia. ?

Alusvarana on Kivaste sõnul ülekaalus Eesti aktsiad. ?Tundub, et see on ikkagi lähedasem ja tunnetatakse turgu paremini,? sõnas Kivaste. ?Soome optsioonid on kindlasti ka kallimad.?

Kivaste lisas, et kui Eesti aktsiatele kirjutatakse ka pikaajalisi optsioone, siis välisaktsiatega ei taha spekulandid pikaajalist riski võtta.

Kivaste sõnul spekuleeritakse turul liideraktsiate mullustele majandustulemustele. Ootused on Kivaste sõnul positiivsed. ?Müügioptsioone eriti ei sõlmita, ikka on need ostuoptsioonid, millega spekuleeritakse,? tõdes ta.

Hansapanga aktsiaga võrreldes on Kivaste sõnul rohkem huvi tekkinud Telekomi aktsia vastu. Jaanuaris võrreldes detsembriga tõusis Eesti Telekomi aktsiatele tehtud optsioonide osakaal optsioonide kogumahus 7,41 protsendipunkti võrra 34,93 protsendile. ?See tendents on jätkunud ka veebruaris,? sõnas Kivaste.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing