Esmaspäev 27. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Eilne päev oli bussijuhtidele põrgu

08. veebruar 2001, 08:12

Sulailm muutis maakonnaliine teenindavatele ettevõtetele eilse päeva mustaks, sest kümned liinibussid Saaremaal, Viljandimaal, Pärnumaal ja mujalgi ei suutnud teel püsida ning sõitsid koos reisijatega kraavi, kirjutab Postimees.

Ühtegi vigastatut neis õnnetustes õnneks ei olnud, kuid rohked kraavisõidud tegid reisifirmade juhid ettevaatlikuks ning igaks juhuks otsustasid nad mitu liini sulgeda.

Ainuüksi Saare- ja Muhumaal ei püsinud teel kümmekond liinibussi. Neist kolm sõitis üksteise järel kraavi Leisi vallas Koikla küla vahel.

'200meetrisel lõigul olime kolmekesi kraavis - enne mind sada meetrit eemal oli Orissaare mees kummuli, siis tuli Enso Mööbli buss ja mina olin kolmas,' kirjeldas ajalehele Meie Maa firma Neomobile bussijuht Tõnis Koppel.

Viljandi ATP juhataja Ady Anijärv ütles, et ei mäletagi nii kohutavat päeva. Firma viiest teelt välja sõitnud bussist kaks said tõsisemalt kannatada, reisijad pääsesid vigastusteta.

Pärnu bussipargi ekspluatatsioonidirektori Enn Lauritsa andmetel käis neil päeva esimesel poolel neli maabussi kraavis, kuuele liinile bussid aga ei väljunudki. Ta rääkis ajalehele Pärnu Postimees, et osa bussijuhte valis ise marsruudi, et sõitjad ja buss ikka tervelt linna jõuaksid.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing