Savisaar: Laar sellest loost peaministrina ei välju

09. veebruar 2001, 16:21

Keskerakonna esimees Edgar Savisaar peab õigeks, et pärast tema pildi tulistamise tunnistamist peaks peaminister Mart Laar tagasi astuma. Täna teatas Laar, et Savisaare pildi tulistamine 1999. aasta mais Võrumaal siiski toimus, kuigi varem on ta seda avalikult eitanud.

Kuidas võiks peaminister Mart Laar sellest loost, millele lisandub veel ju ka avalik valetamine, välja tulla?

Arvan, et ta ei tulegi sellest peaministrina välja. Kas te suudate näiteks ette kujutada Inglismaa peaministrit sõjaväeosas viibides ja sõjaväelaste juuresolekul korraldamas laskeharjutusi opositsiooniliidri pildi pihta? Ja kas te kujutate ette, et ta pärast seda jääks veel peaministriks? Tema oma partei enesekaitseinstinkt sunniks sellist peaministrit tagasi astuma.

Kas olete ise sel teemal viimastel päevadel Laariga vestelnud või on tema või tema lähikondlased muul viisil seda juhtumit Teile põhjendanud?

Laaril ja tema lähikondlastel pole praegu minu jaoks aega. Algul nad tegelesid sellega, et otsida, kust informatsioon lekkis, (sest Lepikson polnud esmaallikas) ning suud kinni panna. Kui nad aga veendusid, et see ei tule välja, siis muudeti taktikat ja otsustati kõik toonase maavanema Lepiksoni kaela veeretada.

Millal Teieni jõudis info Teie pildi tulistamisest? Mis tunde see Teis tekitas, arvestades nii inimlikke kui poliitilise kultuuri põhimõtteid?

Vähem kui kuu aega pärast seda, kui see toimus. Aga siis polnud kedagi, kes oleks söandanud peaministri laskmisharjutustest ka avalikkuse ees tunnistada.
Tunded olid sünged. Ma usun, et mitte ainult minul, vaid paljudel poliitikutel. Täna tulistatakse piltide pihta, homme võidakse lasta ka inimesi. Mida arvab sellest ohvitser, kui ta näeb oma riigi peaministrit opositsiooniliidri pildi pihta põmmutamas? Ta arvab, et selline käitumine on mitte ainult lubatud, vaid isegi heakskiidetav. Mida arvavad kõiksugused Isamaaliidu poolehoidjad, kelle hulgas on kindlasti ka tasakaalutuid ja nõrga närvisüsteemiga inimesi? Nad arvavad, et Savisaare laskmise eest võivad nad peaministrilt isegi auraha ära teenida. Varsti selgub, kui mitmekordseid moraalistandardeid kolmikliidu tegelased harrastavad.

Kas lepiksite ka Laari avaliku vabandamisega, mitte tagasiastumisega?

Arvan, et Laari avalikku vabandamist ei jõua ma kuidagi ära oodata. Tänases pressiteates oli küll sõna 'vabandan', aga vabandamist seal ju tegelikult ei olnud. Peaminister valetab ja vassib endistviisi ning ei taha midagi omaks võtta.


Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing