Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Loodusõnnetus nurjas tähtsa korvpallimängu

09. veebruar 2001, 19:00

Kolmapäevane Eesti meeste korvpalliliiga kohtumine Nybiti ja Rakvere vahel tuli katkestada enne teise veerandaja lõppu, sest tippkorvpallurid ei püsinud libedal põrandal enam püsti, teatas Tarmo Õuemaa ajalehest Lääne Elu.

Kell seitse alanud mäng katkes korduvalt, et lappidega poisikesed saaksid platsi kuivatada. Sellest hoolimata libisesid ja kukkusid korvpallurid ka süütus olukorras.
Tablool olid numbrid 42:31 Nybiti kasuks, kui mäng viimast korda peatati. Esimese poolaja lõpuni jäi 3 min 44 sek.

Eesti Korvpalliklubide Assotsiatsiooni (EKKA) tegevjuht Aivo Liksor oli ise saalis, kui vanemkohtunik mängu katkestas. ?Mul on kahju 300 haapsallastest, kes tulid mängu vaatama. Aga ega midagi teha olnud, mängijate ohutus on esmatähtis,? tõdes ta. ?Kui mängija täistallale toetas, polnud hullu, aga kui natuke juba pöörama hakkas, oli pikali maas. Eriti raske oli tagamängijail,? ütles Liksor.

Haapsalu spordikooli direktor Tarmo Tuisk nimetas juhtunut loodusõnnetuseks. ?Ööpäeva jooksul tõusis temperatuur 20 miinuskraadilt plussi. Niiskus kondenseerus seintele ja sealt põrandale,? kirjeldas ta.
?Asi läks aina hullemaks, mida rohkem inimesi tuli.? ?See oli õnnetus, ma ei süüdista haapsallasi,? ütles Aivo Liksor. ?Mänge on varem küll katkestatud ja mujal lõpetatud, aga isegi Tiit Sokk ei mäleta, et niiskuse tõttu oleks mäng pooleli jäänud.?

Korraldajad ostsid küll pileteid tagasi, kuid Tarmo Tuisu sõnul ei
kasutanud enamik seda võimalust.

Enne põhimängu peetud noorte meistrivõistluste mäng õnnestus spordihoones lõpuni pidada. Ülipõneva kohtumise võitsid lisaajal Nybiti noored Rakvere ?ConvereseŽi? ees 112:104. Nybiti duublite ridades käis platsil ka Taebla korvpallur Mats Ristmägi. Nybiti ja Rakvere kohtumine lõppes Kosel 81:78 Nybiti võiduga.

10. November 2009, 00:00