Kolmapäev 18. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Miljonivõlgnik korraldab kontserte

09. veebruar 2001, 08:48

Järgmisel nädalal Tallinnas ja Tartus Eesti parimate lauljate osavõtul sõbrapäevakontserte korraldav endine Sangaste lossi rentnik Jaanus Ilp on petnud võlausaldajaid 2,7 miljoni krooniga. Politsei algatas kriminaalkorras karistatud Ilbi vastu uue kriminaalasja, kirjutab SL Õhtuleht.

13. veebruaril Tartus ja päev hiljem Tallinnas sõbrapäeva kontserte korraldav Jaanus Ilp, 38, on Sangaste lossi endise rentnikuna petnud võlausaldajaid 2,7 miljoni krooni ulatuses.

Ilbile kuuluv põhja läinud firma Real Reisid on juba aastaid maksuvõlglane, summa ulatub 1,2 miljoni kroonini. Valga maksuamet andis asja kohtusse ja mullu 28. juulil määras see Ilbile 4600 krooni rahatrahvi. Kohus tuvastas, et Ilp on jätnud Real Reiside juhatuse liikmena ja vastutava isikuna käibedeklaratsioonid esitamata.

Valga politseiprefektuuri pressiesindaja Eduard Vismanni sõnul on Real Reiside vastu algatatud uus kriminaalmenetlus, mis käsitleb samuti maksudest kõrvalehoidmist.

Sangaste vallavanem Rein Org ütleb otse, et tema silmis on Ilp suller. Tema sõnul tuli Ilp möödunud suvel Sangaste lossi rentinud firma Real Reisid juhina lihtsalt välja tõsta, sest ta ei maksnud kahe aasta jooksul kordagi renti ega täitnud rendilepingus seisnud tingimusi. Kahe aastaga jäi Ilp talle võlgu üle 200 000 krooni.

Org soovitab Ilbi äripartneritel ja ka Ilbi korraldatavatel sõbrapäeva kontsertidel osalevatel lauljatel lepingu sõlmimisel Ilbile sügavalt silma vaadata. ?Kui Ilp lubab maksta, siis soovitan raha ette küsida. Tõenäosus, et Ilp ei maksa, on suur,? hoiatas Org.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing