Mart Laar: ma pole rahvale valetanud

10. veebruar 2001, 01:12

?Ma ei ole kuskil väitnud ega teatanud, et tulistamine Savisaare ürituse kutse pihta toimus või ei toimunud,? ütles peaminister Mart Laar Postimehele antud intervjuus. ?Ma olen ümber lükanud Kesknädalas ilmunud laimu kaitseväe aadressil. Ma ei ole valetanud,? väitis Laar.

Järgneb väljavõte intervjuust, mis ilmus laupäevases Postimehes.

7. veebruari õhtul väitsite te TV 3 uudistes Savisaare pildi tulistamise kohta esitatud küsimusele vastates, et tegemist on jamaga. Kas teid kimbutas halb mälu või te ikkagi valetasite?

Ma olen väitnud ja väidan jätkuvalt, et Kesknädala artikkel on jama. Tegemist on eeskätt katsega mustata kaitseväge. Kaitseväe reservohvitserina tean, et alkoholi tarvitamine õppustel on välistatud. On alatu laim väita, et kaitseväe laskeharjutustel tarvitatakse alkoholi.

Miks te ei takistanud Lepiksoni ega mõistnud tema tegu kohe hukka?

Ma tunnen sügavat piinlikkust, et ei suutnud Lepiksoni korrale kutsuda, tema tegu, nimelt Savisaare ürituse kutse riputamist märklaua kõrvale, ära hoida ega takistada.

Millisest relvast teie tulistasite ja millisest relvast tulistas Robert Lepikson?

Laskeharjutustel Nursis tulistati kaitseväe lahingurelvadest kaitseväe märklaudade pihta. Millisest relvast tulistas Robert Lepikson, seda peate temalt endalt küsima.

Mida peaminister teeb siis, kui selgub, et ta on avalikkusele valetanud?

Ma olen andnud situatsioonile selgituse ja kinnitan, et pole avalikkusele valetanud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing