Suitsetamisest senisest rohkem loobujaid

12. veebruar 2001, 09:57

Käesoleval aasta alguses jõustunud tubakaseadus toob suitsetamisest loobumise nõustamise kabinettidesse ja perearstide juurde senisest rohkem suitsetamist maha jätta soovijaid. Kabinettide kõrval nõustavad tõhusalt ka perearstid.

Tänavu 1. jaanuarist jõustunud tubakaseadus on suurendanud suitsetamisest loobuda soovijate arvu suitsetamisest loobumise nõustamise kabinettides ja
perearstide juures.

Perearst dr Svea Rosenthali sõnul on perearsti juures suitsetamisest
loobumise nõu küsimas käijate arv käesoleva aasta alguses suurenenud. Kõige paremad muljed on Svea Rosenthalil firmadest, kes tulevad suitsetamisest loobuma: 'Tööandjale on majanduslikult kasulikum, kui tööaega kasutatakse otstarbekalt, lisaks pole vajadust ka suitsuruumide järele.' Praegu on trendikas suitsetamisest loobuda, kinnitab Rosenthal ja lisab, et kabinettide kõrval pakuvad suitsetamisest loobuda soovijaile tõhusat abi ka perearstid.

Kopsuarst dr Ülle Ani Tartu Ülikooli Kliinikumi suitsetamisest loobumise nõustamise kabinetist kinnitab samuti, et koos teabega uue ravimi olemasolust on nõustatavate arv suurenenud: 'Võrreldes detsembriga on jaanuaris meie suitsetamisest loobumise kabinetis käinud 16 korda rohkem inimesi!' See tendents tundub jätkuvat ja nõustamisele registreerijaid on arvukalt ka veebruaris.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing