14. veebruar 2001, 00:00

Financial Times: Maksukärpeid kavandava Iirimaa suhtes kasutasid Euroopa Liidu liikmesriigid esimest korda bloki ajaloos majanduspoliitika ühtlustamiseks ellu kutsutud ?ühise mõjutamise taktikat?. See võib Brüsselile kehvalt kätte tasuda. Iirimaa on erijuhtum, mille probleemid pole tingitud ebaõnnestumisest, vaid edust. Kogu viimase kümnendi on Iiri majandus kasvanud ELi kiireimas tempos ning nii on reaktsioon vähem edukate naabrite noomitusele eriti valuline.

Iiri rahandusministri Charlie McCreevy sõnul on sekkumine ?alusetu? ning on üsna ilmne, et Dublin Brüsseli ettekirjutusi eirab. Iiri vastuhakk tähendab aga seda, edaspidi, kui Brüsselil on tarvis ?korrale kutsuda? bloki tõelisi raskekaallasi nagu Itaaliat, millel on eelarvedistsipliiniga tõsised probleemid, saab see olema palju keerulisem.

Business Central Europe: Ülemäära range rahapoliitika ähvardab Poola majanduskasvu kinni panna ja õõnestada valitsuse plaane eelarvedefitsiidi vähendamiseks, hoiatab Poola rahandusministri nõunik Stanislaw Gomulka. Tema sõnul on keskpanga kesksete laenuintresside tõstmine inflatsiooni ohjeldamiseks ilmne ülereaktsioon väljast tulnud pakkumis?okkidele kütuse- ja toiduaineteturul, mis ähvardab Poola majanduskasvu aeglustada esimeses kvartalis 0?2 protsendile. Peamised intressid on praegu 19 ja 23 protsendi tasemel.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:09
    Otsi:

    Ava täpsem otsing