Kolmapäev 22. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Sõerd: tulumaksusoodustus on vaid puhtal pensionikindlustusel

13. veebruar 2001, 17:08

Maksuamet peab võimalikuks maksustatavast tulust maha arvata ainult tulumaksusoodustusega pensionikindlustuse lepingu alusel tasutud kindlustusmaksed, kinnitas maksuameti peadirektor Aivar Sõerd veelkord.

Sooduslepingule liidetud riskikaitseid pakkuvate lisakindlustuse lepingute alusel makstud kindlustusmakseid maksustatavast tulust maha ei arvata, sest seadus neid ei sätesta.

?Kuna seadustes on see käsitlus täpselt ja üheseltmõistetavalt sätestatud, siis on igasugune vaidlus selle üle, kas riskielukindlustuse või muu lisakindlustuse maksed on mahaarvatavad, ainetu,? ütles Sõerd.

Maksuameti juht lisas, et kindlustusandja on kohustatud näitama tõendil, mis antakse kindlustusvõtjale maksuametile esitamiseks, tulumaksusoodustusega pensionikindlustuse lepinguna sõlmitud põhilepingusse tasutud kindlustusmaksed.

?Maksuamet on palunud kindlustusseltsidel tühistada ebaõigete andmetega tõendid, mis seni on väljastatud maksumaksjatele ja väljastada maksumaksjatele tõeste andmetega tõendid,? teatas Sõerd.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing